active athlete training with barbell
Chudnutie

Najlepší diétny plán


Túto otázku si dennodenne kladie väčšina tých, ktorí chcú schudnúť. Podľa časopisov môžete vyskúšať trojdenný ovocný diétny plán, inde zase týždenný supernízkokalorický jedálniček alebo diétu založenú na prísnom oddeľovaní rôznych druhov potravín.

Čo to znamená? A existuje teda niečo ako osobný diétny plán?

Áno. A znamená to práve, že takýto diétny plán je skutočne osobný, teda šitý na mieru práve vám. Takéto diétne plány sú zahrnuté v komplexných programoch výživového poradenstva a nezabúdajú na žiaden aspekt zdravého životného štýlu.
Tu sa teda nedozviete žiaden konkrétny diétny plán vychádzajúci z najpopulárnejších časopisových diét sk.wikipedia.org. Namiesto diéty, ktorá zvyčajne skončí v okamihu dosiahnutia optimálnej váhy, vás naučíme postupné zhadzovanie kilogramov v priebehu dlhšej doby pomocou pohybu a prijatia správnych stravovacích aj osobných návykov, ktoré si môžete zachovať po celý život.

Chudnúť komplexne a cítiť sa psychicky aj fyzicky fit znamená:

Takáto diéta je:

  • nedržať krátkodobé, príliš rýchle diéty, ale preladiť na dlhodobý životný štýl
  • počúvať signály tela a nepodceňovať ich
  • pochopiť základné princípy chudnutia a dokázať si vyberať zdravé jedlo, vyhnúť sa nezdravému a pochopiť, ako vyzerá skutočný a vyvážený jedálniček
  • naučiť sa zvládať stres a dokázať sa pripraviť na vypäté a kritické situácie
  • neponáhľať sa za okamžitými výsledkami, dokázať sa radovať aj z čiastkových úspechov
  • a pokiaľ chcete svoju váhu dlhodobo znížiť, spevniť telo a cítiť sa celkovo v dobrej kondícii, je potrebné tiež pravidelne cvičiť.

Bojíte sa, že na niečo zásadné vo svojom diétnom systéme zabudnete ako? Nechajte si takýto plán vypracovať v rámci komplexného programu spoločne so zdravým jedálničkom profesionálnymi výživovými poradcami priamo na telo. Získate tak spojenca, s ním nikdy nezabudnete, že celkový zdravotný štýl chutí omnoho lepšie, ako vaša každodenná snaha o nový a ešte účinnejší diétny plán.

Rate this post