delicious strawberries that help to lose weight
Diéty

Krabičková dieta


Chudnúť možno dnes aj pomocou tzv diétnych boxov. “Diéty v škatuľkách” sú pohodlné predovšetkým pre tých, ktorí nestíhajú variť alebo nemajú o diétnym stravovanie príliš veľký prehľad. Tieto firmy a ich experti jedlo nielen pripraví, ale aj za vás vypočítajú kalorickú hodnotu pokrmu (väčšinou sa pohybuje v rozmedzí 5000 kJ pre ženy a 7000 kJ pre mužov).

Výhody krabičkových diet

Výhodou je, že sa o jedlo nemusíte starať – odpadajú nákupy, varenie a čas strávený prípravou jedla môžete využiť na niečo iné – napríklad na hodinu cvičenia. Diétna krabičky na celý deň (väčšinou sa jedná o 5 porcií) vám firmy dovezú až na miesto určenia. Niektoré z firiem spolupracujú s odborníkom na výživu, tak si môžete byť istí že zloženie zodpovedá pravidlám zdravého stravovania.

Nevýhody krabičkových diet

Nevýhodou je absencia individuálneho prístupu ku každému klientovi sk.wikipedia.org. Často sa potom stáva, že niektoré jedlá vám vôbec nemusí chutiť. Navyše nie každý sa zmestí do navrhovanej kalorickej dennej potreby zdrave chudnutie. Odvrátenou stranou mince sú aj špecifické zdravotné problémy, ktoré v diétnych škatuľkách väčšinou nie sú zohľadnené a dlhodobá zmena životného štýlu alebo čo nastane, až nebudem mať “diétu v škatuli”.

Zoznam krabičkových diet

Medzi spoločnosti zaoberajúce sa touto komoditou patrí napr abcDieta (Praha, Brno, Jihlava), Krabičky (Morava), Diet Home Menu (Zlín) a zrejme najznámejší je spoločnosť NutriCare(Praha).

Rate this post