adults legs with sneakers on on the beach
Chudnutie

Kalórie


Kalórie – zastaralá fyzikálna jednotka energie. Definovaná je takto: 1 kalórie je množstvo tepelnej energie potrebné na zohriatie 1 g vody o 1 ° C. Toto množstvo energie je pre účely merania denných príjmov a výdavkov energie človekom príliš malá, preto sa používa tisícinásobek: kcal neboli kilokalórie.

Skontroluj teraz – Black Latte

Podľa medzinárodného systému mier a váh SI je platnú jednotkou pre meranie a určovanie energie joulov sk.wikipedia.org. Ten je definovaný ako energia potrebná na posunutie telesa po dráhe jeden meter silou jedného Newton. Je to tiež energia, ktorú vynaložia práce jedného wattu, ktorý pôsobí po jednu sekundu. Jednotka je taktiež malá av praxi sa pre účely výživy užíva tisícinásobek: kJ neboli kilojoule sk.wikipedia.org.

Transferová pomer je takýto:

kJ = kcal x 4,1868 (4,2 kilojoule je jedna kilokalórie)
kcal = kJ x 0,2388 (0,24 kilokalórie je jeden kilojoule)

Viac o kalóriách a jouloch nájdete pod heslom energetická spotreba a výdaj energie .

Hoci prehľad o kalorickej výdatnosti tej ktorej potraviny určite patrí v všeobecnému prehľadu, je vlastný redukčný program založený na počítanie kalórií veľmi prácny sk.wikipedia.org. V našich redukčných programoch sa naučíte s energ.hodnotou jedla pracovať ľahšie, aj keď vám sprostredkujeme aj kratičkou exkurziu do sveta počítanie.

Rate this post