blonde woman training outdoors
Diéty

Jste to, co jíte


Obézni a baculatou súťažiaci sa snažia schudnúť pred kamerami pomocou rád doktorky Kataríny Cajthamlová a nutričného poradcu Petra Havlíčka. Do pořadu Jste to, co jíte sa väčšinou prihlásili tí, ktorí už vyskúšali tisíce najrôznejších diét, ale vysnívaná hmotnosť a zlepšenie zdravotného stavu nie a nie prísť. A zrazu sa to v pořadu nielen celkom darí, ale adepti na zhadzovanie kilogramov sa tiež dozvedia, rovnako ako televízny diváci, čo znamená chudnúť zdravo a cítiť sa lepšie. 

V čom tkvie úspech relácie Jste to, co jíte?

Chutné recepty v podobe zdravého jedla aj celkový pohľad na zdravý životný štýl televíznym divákom v epizódach  sk.wikipedia.org Ste to, čo jete predkladá tvár relácie – svojrázna doktorka Kateřina Cajthamlová. Diváci môžu sledovať, ako sa účastníkom programu o zhadzovaní nadbytočných kíl darilo, alebo nedarilo, akých zlozvykov sa museli zbaviť, napríklad prečo nie je dobré piť veľké množstvo kávy denne, čím škodí rafinovaný cukor, ako možno uvariť zdravú a oveľa menej kalorickú sviečkovicu, a tiež že hladovaním cesta k štíhlosti nevedie … Na pretras sa zábavnou ale zároveň výchovnú formou dostávajú nielen hrozné stravovacie a osobné návyky, ale aj nedostatočná pohybová aktivita a vôle účastníkov. Cieľom programu nie je len ukázať, kam až môže nezdravý životný štýl zájsť, ale naučiť divákov spolu s protagonistami premýšľať aj o tom, že nežijeme, aby sme jedli, ale jeme, aby sme žili, a to kvalitne as radosťou zo života.

I keď v 90 percentách ľudia sami vedia, v čom robia chyby a prečo priberajú az jednotlivých dielov relácie možno načerpať veľa informácií, ktoré sú poplatné pre väčšinu z nás, je ťažké niekedy prísť na to, čo robíme zle zrovna my sk.wikipedia.org. Kto skúšal chudnúť opakovane a zase sa vždy vrátil k svojej alebo ešte vyššej hmotnosti, mal by sa určite poradiť s odborníkmi, pretože tí sú schopní vykonať sériu vyšetrení a zistiť príčinu predchádzajúcich nezdarov niekedy nezmyselných diét. Diéta je totiž niečo iného ako dlhodobý stravovací režim, ktorý je potrebné individuálne prispôsobiť telesnej konštitúcii, veku, pohlavia, psychickému a fyzickému zaťaženie, dennej a ročnej dobe a vlastnému zdravotnému stavu a zdravotným rizikám. Nadváha môže byť aj výsledkom ďalších problémov, preto je v relácii Jste to, co jíte natoľko zdôrazňovala zložitosť celého procesu chudnutia sk.wikipedia.org. Ste totiž nielen to, čo jete, ale aj to, čo robíte. Komplexné programy výživového poradenstva vás naučí, ako zmeniť vo vzťahu k jedlu osobné návyky, ako zvládať krízové situácie a trvalo vykročiť aktívne smerom ku zdraviu.

Rate this post