woman using best cream for psoriasis on hands
Krasa

AKNÉ NA TELE PREZRADÍ , AKÝM OCHORENÍM TRPÍTE!


Umiestnenie akné na tvári a tele hovorí veľa o našom zdraví a to konkrétne na systéme alebo na  príslušnom orgáne.Je to  jednoduché, predstavte si telo ako mapu a choroby  ako šrámy v istej oblasti. Umiestnenie v rôznych oblastiach zodpovedajú rôznym problémom.

Zaujímavé ? Tak poďme  dekódovať základné problémy v tele. Umiestnenie akné na tele prezradí , ktorým ochorením trpíte!

  • Zóna 1:  Hormóny

Akné na brade a krku naznačujú, že máte problém s nadobličkami, ale dôvod môže byť aj  silný stres a nadmerná spotreba cukru.

  • Zóna 2 a 3:  Stres

Akné na ramenách sú známkou toho, že je  preťažená  imunita en.wikipedia.org.Potrebné je znížiť tempo, nájsť si  voľný čas na relaxáciu!

  • Zóna 4: Tráviaci systém

Akné na hrudníku zvyčajne signalizuje, že niečo nie je v poriadku s tráviacim systémom alebo to preháňate s nezdravou stravou. Zmeňte stravu a akné zmizne.

  • Zóna 5 a 6: obsah tuku

To  znamená že vášmu  telu chýbajú vitamíny. Odporúčame, aby ste nekonzumovali  vitamínové tabletky, pretože mnoho štúdie ukázali, že umelé vitamíny nemajú rovnaký účinok ako vitamíny, ktoré získavame  z ovocia a zeleniny.

person applying psoriasis cream on aching place

  • Zóna 7: Úroveň hladiny cukru v krvi

Keď sa akné  vyskytuje v oblasti  žalúdku, zvyčajne v dôsledku vysokej hladiny krvného cukru. Odstráňte  biely cukor a biely chlieb z vašej stravy, jedzte viac zeleniny a ovocia, tak akné čoskoro zmizne .

  • Zóna 8: Hygiena alebo pohlavné choroby

Zlá hygiena môže byť príčinou akné v tejto oblasti, ale ešte horšie je prípad bradavíc, ktoré sú príznakom sexuálne prenosných ochorení .V tom prípade navštívte lekára!

  • Zóna 9 a 10: Kožné problémy alebo alergie

Akné na bokoch a hornej časti nôh sú obvykle reakciou na kozmetiku alebo detergenty. V spodnej časti nôh akné často vzniká v dôsledku  holenia  alebo voskovania. Dávajte pozor, aké  produkty používate https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Autoimmune_diseases!

  • Zóna 11 a 12 : Nervový a tráviaci systém

Špecialisti sa domnievajú, že akné v tejto oblasti ukazuje, že vaša strava je bohatá na vysoko kalorické potraviny, alebo  na dostatok spánku … Čo by mohlo byť dôvodom k preťaženiu mozog.

  • Zóna 13 a 14: Problémy s tráviacim systémom

Akné v tejto  oblasti tela signalizuje opäť problémy s tráviacim systémom alebo konzumáciou nezdravých potravín.

Vaša pokožka  komunikuje  s vami prostredníctvom vašich vnútorných orgánov. Takže ak nabudúce uvidíte akné podľa mapy  zistíte , čo treba zmeniť vo  vašom životnom štýle

 

Rate this post